noclegi na wczasy

wczasy, wakacje, urlop

 

Kaszuby powiat Wejherowski

23 lipca 2013r.

Powiat wejherowski Jeden z większych powiatów kaszubskich, leżący na zachód od aglomeracji trójmiejskiej. Są to tereny rdzennie kaszubskie, choć północno-zachodnia część współczesnej ziemi wejherowskiej, obejmująca przed wojną tereny niemieckie, zamieszkała jest także przez sporą grupę ludności z głębi Polski i Ukraińców, przesiedlonych tu w ramach akcji " Wisła ".


Zwiedzamy Gród Wejherowa

23 lipca 2013r.

ZWIEDZAMY GRÓD WEJHERA Interesujące centrum Wejherowa oraz kalwaria leżą na południe od drogi krajowej nr 6 i linii kolejowej Gdańsk-Szczecin. Trudności sprawić mogą ograniczenia ruchu kołowego w śródmieściu, ale wokół centrum znajduje się wiele miejsc parkingowych (ul. Św. Jana, Kościuszki, Mickiewicza, Reformatów). Chcąc dotrzeć do Kalwarii Wejherowskiej, trzeba przejechać przez miasto i udać się ulicą3 Maja (na południe w kierunku Strzepcza lub Kartuz) do rogatek miasta. Na zwiedzanie Wejherowa należy zarezerwować sobie co najmniej 2-3 godziny.


Okolice Wejherowa

23 lipca 2013r.

OKOLICE WEJHEROWA Turystyka w okalającej Wejherowo gminie wiejskiej ma przede wszystkim charakter lokalny i koncentruje się w rozciągającym się aż po Gdańsk kompleksie Lasów Darżlubsko-Oliwskich. W szerokiej Dolinie Kaszubskiej, którą płynie Reda, rozwinęły się niewielkie osady przemysłowe, a w ostatnich latach także typowe podmiejskie osiedla mieszkaniowe. Zabytki są tu rozrzucone na dużym obszarze.


Bieszkowice

23 lipca 2013r.

BIESZKOWICE, położone 4 km na południe od Nowej Wsi, od lat stanowią miejsce letniego wypoczynku wielu mieszkańców Gdyni, Rumi i Wejherowa.W lasach koło Bieszkowic znajdują się dwa niewielkie jeziora o krystalicznie czystej wodzie. Nad większym z nich - Zawiatem - jest ogólnodostępna plaża z pomostem.